Šveicarijos pilys – gamtos ir architektūros šedevrai

Kelionės į Šveicariją – vienas populiariausių keliautojų maršrutų. Čia keliauja ne tik slidinėjimo entuziastai, gurmaniškų kelionių mėgėjai, istorijų ieškotojai, bet ir tie, kam poilsis ir pramogos – neatsiejami dalykai. Yra tiek daug priežasčių nuvykti į Šveicariją ir ją pažinti. Viena jų – unikalus Šveicarijos architektūrinis veidas.

Į Šveicariją – ne tik slidinėti

Vienos mėgstamiausių keliautojų kelionių vietų Šveicarijoje – pilys. Kelionės į Šveicariją lėktuvu pasirenkamos ne tik dėl slidinėjimo pramogų. Keliautojus traukia ir kiek kitokie Šveicarijos kurortai.

Šveicarija stebina keliautojus savo architektūriniu palikimu. Keliautojus Šveicarija pasitinka ne tik išskirtiniais gamtos vaizdais, bet ir originaliais architektūriniais statiniais. Šveicarijos vizitinė kortelė – urbanizmo ir gamtos harmonija, kuri sukuria įspūdingus, kerinčius vaizdus. Kelionės į Šveicariją metu kiekvieną dieną pamatysite vieną už kitą gražesnius architektūros ir gamtos dermės vaizdus.

Šijono pilis Montre kurorte

Vienas tokių – visoje šalyje žinoma Šijono pilis Šveicarijos Montre kurorte. Tai Savojos kunigaikščių pilis, stūkstanti ant paties Ženevos ežero kranto. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pilis tarsi tyvuliuoja ant ežero paviršiaus. O pilį supa įspūdingi gamtos vaizdai.

Šijono pilis rašytiniuose šaltiniuose randama nuo XII ir yra išsaugojusi savo pastatus iki šių dienų. Keliautojus pilis vilioja įspūdinga savo architektūra: ištaigingomis salėmis, išsaugotais apartamentais, kuriuose kadaise gyveno patys kunigaikščiai. Pilies gidas čia pakvies ne tik pasivaikščioti slaptais koridoriais, kurie tų laikų pilyse buvo privalomas atributas, bet ir paragauti iki šiol šioje pilyje gaminamo vyno.

Belinconos pilys

Tičino upės slėnyje, šalies pietryčiuose keliautojai mėgsta apsilankyti Belincono kurortiniame mieste. Čia galima ne tik išgirsti italų kalbą ir paragauti šios virtuvės patiekalų, bet svarbiausia – apsilankyti miesto pasididžiavimu laikomose Balinconos pilyse. Jų čia yra trys. Visos jos yra įrašytos į UNESCO paveldo sąrašą. Miesto širdyje lankytojus pasitinka Castelgrande pilis, o kiek toliau – kalnuose – dar dvi Balinconos pilys su gynybinėmis sienomis.

Oberhofeno pilis ant ežero kranto

Dar viena įspūdinga pilis, kurią galite pamatyti ant suvenyrinių atvirukų, lankstinukų ar reklaminiuose bukletuose – Šveicarijoje labai mėgstama Oberhofeno pilis. Ji stovi šalia Thuno ežero ir taip pat yra puikus įrodymas, kad Šveicarijoje gamta ir architektūra – papildo vienas kita ir sukuria dailininko teptuko vertus vaizdus. Kalbant apie Oberhofeno mieste esančią pilį, galima išgirsti ir kitą jos pavadinimą – pilis ant ežero.

Ši pilis išlikusi nuo XII amžiaus. Kadaise čia stūksojo tik griuvėsiai, tačiau galiausiai pilis buvo restauruota ir šiandien keliautojus kelionės į Šveicariją metu pasitinka atkurtais romantizmo architektūros motyvais. Čiupti telefonus ir fotoaparatus verčia ne tik dailūs pilies stogai ir stogeliai, bet ir bendras vaizdas, kuris atsiveria, priartėjus prie pilies. Ji, tarsi pasakas primenanti pilis, atsispindi ežero paviršiuje ir įsilieja į kalnų horizontą. Įspūdį sustiprina ir pilies vidus. Joje įrengtas muziejus, kuriame pasakojama pilies istoriją. O pats pilies vidus stebina autentiškais eksponatais ir verčia nusikelti į pilies klestėjimo laikus.

    Siųsti užklausą