Unikalios kelionės į Šveicariją: aukščiausia geležinkelio stotis Jungfrau

Kelionės į Šveicariją – viena geidžiamiausių keliautojų svajonių. Sakoma, kad kiekvienas keliautojas bent kartą gyvenime turėtų apsilankyti Šveicarijoje. Tačiau vienos kelionės metu sunku būtų pažinti šalį, nes Šveicarija itin įvairiapusė. Tai paslaptinga šalis, kuri gali nustebinti netgi visko mačiusius keliautojus. Vienas to įrodymas – unikalus Šveicarijos Alpėse esanti Jungfrau kalno viršukalnė.

Kelionės į Šveicariją – neatskiriamos nuo apsilankymo kalnuose. Didžioji dalis keliautojų būtinai nori apsilankyti Alpėse ir ne retas išvykdamas tikina, kad tiesiog įsimylėjo šią vietą. Jeigu reikėtų skirstyti, kurie Šveicarijos kurortai yra populiariausi, tai Alpės būtinai turėtų atsirasti šiame sąraše. Tiems, kuriuos vilioja kalnų viršukalnių vaizdai, privalu kelionės Šveicarijoje metu apsilankyti Jungfrau viršukalnėje. Pirmiausia todėl, kad čia atsiveria kiti kalnai ir viršukalnės. Tad tai vieta, kuri ilgam įstrigs atmintyje.

Jungfrau – unikalus Europoje geležinkelis

Kelionės į Šveicariją žavi tuo, jog čia galima pamatyti daugybę išskirtinių vietų visoje Europoje. Viena iš tokių – Jungfrau viršukalnė – tai Alpėse esantis kalnas, kurio aukštis 4158 metrai. Ilgą laiką tai buvo labai sunkiai pasiekiama viršukalnė, tapusi iššūkiu ne vienam alpinistui. Tačiau dabar Jungfrau kalnas vilioja keliautojus išskirtiniu susisiekimu – čia įrengta geležinkelio stotis. Tai aukščiausiai esanti ir veikianti geležinkelio stotis visoje Europoje.

Į Jungfrau kurortą galima patekti iš Interlaken mieste esančios stoties. Iš čia maždaug kas pusvalandį išvyksta traukinys, vežantis į aukščiausią Alpių viršukalnę – Jungfrau.

Užkilus į Jungfrau keliautojus nustebina, kad taip aukštai esančioje viršukalnėje nėra sniego. O pavasarį leidžiantis nuo viršukalnės šaltus kalnynų vaizdus pakeičia žaliuojanti žolė bei žydinčios pavasarinės gėlės. Tai puikus laikas aplankyti Alpes. Pavasarį kelionės į Šveicariją itin populiarios dėl įspūdingų gamtos vaizdų ne tik šioje vietoje.

Kelionė Jungfrau geležinkeliu – vienas unikaliausių dalykų, kurį galite patirti kelionės Šveicarijoje metu. Iš viso šis aukščiausiai esantis geležinkelis driekiasi apie 9 kilometrus. Didžioji dalis geležinkelio – tuneliuose, kurie tarsi praduria stūkstančius kalnus. Maždaug valandą trunkanti kelionė žavi egzotika ir unikaliais vaizdais, kai pro traukinio langą galima stebėti olų vidų bei įspūdingus Alpių vaizdus. Įdomus faktas – jog vos valandą laiko trunkančios kelionės metu aukščių skirtumas pasiekia beveik pusantro kilometro.

Jungfrau pramogos: nuo slidinėjimo iki skraidymo

Geležinkelis šioje vietoje tikrai nėra vienintelė pramoga, kuria galite pasimėgauti kelionės į Šveicariją metu. Jungfrau viršukalnė jau kuris laikas tampa tam tikru nedideliu kurortu, kuris keliautojams siūlo įvairių pramogų ir atrakcijų. Žinoma, jog pirmiausia privalu apsilankyti čia įrengtoje apžvalgos aikštelėje. Turbūt čia padaroma daugiausiai nuotraukų ir asmenukių.

Keliautojus taip pat stebina čia įsikūrę ledo rūmai. Tai Alecho ledyne įrengta lankytina vieta, kuri stebina savo dydžiu ir išmone. Beveik tūkstantyje kvadratinių metrų užimančiose erdvėse visos ekspozicijos ir skulptūros pagamintos iš ledo.

Be to, Jungfrau siūlo ir aktyvias pramogas. Už papildomą mokestį keliautojai gali po kalnus pasivažinėti kalnų dviračiais, keturračiais, sniego rogutėmis. Netoliese yra įrengtas ir slidinėjimo kurortas. Taip pat galite pasigrožėti kalnų vaizdais pakilę keltuvu, kuris išvysto iki 84 kilometrų per valandą greitį. Vietiniai tokias pramogas vadina skraidymu, nes jausmas, regis, labai panašus. O norintys pasimėgauti šveicariška ramybe, gali tiesiog pasišildyti vietinėje kavinukėje. Čia Jums būtinai pasiūlys tikro šveicariško šokolado.

    Siųsti užklausą