Kelionės į Šveicariją: gražiausi netipiniai kurortiniai miestai

Šveicarija keliautojus žavi savo unikalia gamta ir jaukia atmosfera. Gamta įkvepia jėgos ir atsipalaidavimo, o vietinių žmonių svetingumas tiesiog pavergia keliautojus. Toks tikrasis Šveicarijos veidas. Kelionės į Šveicariją gali būti puiki proga ne tik pasimėgauti stebinančia šios šalies gamta, bet ir pažinti vietinių gyvenimą. Tai geriausiai pavyks padaryti apsilankius gražiuose vietiniuose miestuose ir miesteliuose, kurie dar netapo įprastais komercija persmelktais kurortais.

Jei paklaustumėte keliautojų, kokie yra žymiausi Šveicarijos kurortai, daug kas, ko gero vardintų, įvairius didžiuosius šalies miestus, kuriuose turistams viskas ranka pasiekiama: nuo aukštos klasės aptarnavimo, iki plataus spektro pramogų. Tačiau tikrasis šalies grožis yra paprastoje gyventojų kasdienybėje. Ją pajusti galima apsilankius kiek mažesniuose, tačiau ne ką mažiau įspūdinguose Šveicarijos kurortuose, kurių daugelį saugoja Alpių kalnynas.

Interlakenas

Unikali vieta, kurioje būtina apsilankyti keliautojams, ieškantiems netradicinių potyrių kelionės į Šveicariją metu. Tai kalnuose esantis kurortinis miestelis, įsikūręs šalia Alpių tarp dviejų ežerų. Unikali miesto vieta suteikia jam išskirtinį veidą, todėl keliautojai čia apsilanko pasigėrėti akiai neįprastais vaizdais ir pasimėgauti tyru gamtos oru. Šiam tikslui turistai gali keltis specialiais keltuvais ir stebėti kalnus iš aukštai. Be to, šiame mieste esančioje traukinių stotyje stoja traukinys, vežantis į aukščiausią Alpių viršukalnę – Jungfrau, kurioje veikia aukščiausiai įrengta geležinkelio stotis visoje Europoje.

Guarda

Tai nedidelis autentiškas miestelis, esantis nedideliame kalnų Engadine regione. Tai kažkas kitokio, nei įprasti Šveicarijos kurortai. Čia keliauja tie turistai, kurie nori pamatyti tikrą kalnų žmonių gyvenimą. Guarda miestelio gyventojai labai saugo savo tradicijas ir iki šių dienų rengia vietinės bendruomenės šventes. Tad paviešėti čia būtinai verta pavasarį, kai gamta apdovanoja įspūdingais vaizdais, žydinčių gėlių aromatu ir gaiviu kalnų oru. Guarda keliautojus pasitinka unikalia savo miesto architektūra – didžioji dalis pastatų čia mena XVII amžių, tačiau daugelis jų jau renovuoti ir atnaujinti. Modernizmui nepasiduoda tik miesto gyventojų dvasia. Guarda yra viena iš tų retų vietų Šveicarijoje, kur dar kalbama romanšų kalba.

Liucerna

Tai nėra mažas miestelis, priešingai – prie didesnių Šveicarijos miestų priskiriama gyvenvietė. Tačiau Liucerna, skirtingai nei kiti Šveicarijos kurortai, traukia keliautojus, kurie į Šveicariją atvyksta ne tik gryno oro, bet ir šiuolaikinės architektūros vaizdų ištroškę. Manoma, jog Liucerna yra vienas gražiausių miestų šalyje, o gal net ir pats gražiausias Šveicarijos miestas. Todėl kelionės į Šveicariją metu būtina apsilankyti šiame kurorte. šis miestas žymus savo unikaliais tiltais, įspūdingu senamiesčiu, ir, žinoma, šveicariškomis maisto tradicijomis. Liucernoje rasite daug lankytinų vietų, muziejų ir įvairių turistams pritaikytų pramogų.

Vengenas

Tai dar vienas unikalus Šveicarijos miestelis, įsikūręs Alpių papėdėje. Jis išskiriamas kaip vienas gražiausių pasaulyje miestelių kalnuose. Todėl keliautojai šiame miestelyje – dažni svečiai. Kelionės į Šveicariją lėktuvu metu lankstinukuose galima pamatyti nemažai vaizdų iš šio miestelio. O pamačius unikalius vaizdus, sunku atsispirti ekskursijai į tokią unikalią vietą.

Vengenas įsikūręs maždaug kilometru aukščiau nei jūros lygis, o miesto pastatų unikalioje gamtoje atvaizdai, regis, primena pasakų knygose matytus piešinius. Čia keliautojai atvyksta ieškodami itin tyro kalnų oro. Todėl dažnai į Vengeną kelionės į Šveicariją metų bent trumpam apsistoti atvyksta net ir sveikatos problemų turintys turistai.

Soglio

Dar vienas kalnų miestas, kuris išdidžiai puikuojasi turistiniuose lankstinukuose ir atvirukuose. Pirmiausia dėl pavasarį čia žydinčių kalnų gėlių grožio. Jos, kaip natūralūs žiedų kilimai užkloja miestelį supančius kalnus ir papėdes. Todėl daugybė šiuo laiku čia turistų – ypač gausu. Kelionės į Šveicariją keliautojai nepraleidžia progos apsilankyti tokiose unikaliose šalies vietose, kur koją įkelia ne kiekvienas turistas.

    Siųsti užklausą