Kelionės į Šveicariją gidas: pažink šalį per jos užaugintas asmenybes

Kaip ir kiekviena šalis, taip ir turistų pamėgta Šveicarija, keliautojus vilioja ne tik slidinėjimo kurortais ir kalnų miestų grožiu, bet ir savo turtinga istorija. Gamtos apsuptyje įsikūrusi šalis pasauliui padovanojo daug žinomų asmenybių, kurių vardai iki šių dienų skamba įvairiuose šaltiniuose. Kelionės į Šveicariją – puiki proga iš arčiau susipažinti su žinomomis asmenybėmis, kilusiomis iš šio, su pačiu rojumi lyginamo krašto.

Šveicarijos kultūros asmenybės

Jeigu norite Šveicariją pažinti per jos kultūros asmenybes, pirmiausia, verta apsilankyti Berne. Čia 2005 m. atidarytas pažintinis centras, skirtas geriausiu Šveicarijos dailininku laikomo Paul Klee atminimui. Šiame centre galima ne tik susipažinti su menininko gyvenimo faktais, bet ir pamatyti per 4000 šio dailininko darbų, kurie eksponuojami centre. Tai grafikos darbai, akvarele piešti paveikslai, kurie ne tik menininkui būnant gyvam, bet ir po jo mirties yra itin vertinami daugelio pasaulio kritikų.
Kelionės į Šveicariją metu galite nustebti, kai sužinosite, kiek daug šios šalies garsių kūrėjų yra prisidėję ne tik prie pačios Šveicarijos, bet ir kitų valstybių klestėjimo. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Nacionalinį pekino stadioną, vadinamą „Paukščiu lizdu“ sukūrė du žinomi Šveicarijos architektai? Tai Herzog & de Meuron pasivadinę menininkai Jacques Herzog ir Pierre de Meuron. Jie taip pat yra Londone esančio Tate moderniojo meno muziejaus galerijos pastato interjero kūrėjai.

Pasaulyje žinomi renginiai

Pasaulyje Šveicarija puikiai žinoma dėl šalyje veikiančios itin aktyvios ir nuolat besiplečiančios muzikų bendruomenės. Vienas žinomiausių šių laikų Šveicarijos muzikos kūrėjų – tai atlikėjas DJ BoBo, 2007 m. atstovavęs Šveicariją „Eurovizijos” konkurse. Šiuolaikinės muzikos, o tiksliau, techno stiliaus mėgėjai keliones į Šveicariją derina prie čia vykstančių renginių. Pavyzdžiui, Ciuriche kiekvienais metais organizuojamas antras pagal dydį pasaulinio garso techno festivalis, kuris pritraukia apie milijoną šios muzikos mėgėjų kiekvienais metais.

Kitame Šveicarijos kurorte – Montre mieste taip pat vyksta tarptautiniu mastu žinomas muzikos renginys. Tai džiazo festivalis, kuris sutraukia džiazo atlikėjus ir mylėtojus iš įvairių šalių. Be to, Ciuriche taip pat yra atidarytas didžiulis muziejus, skirtas visos Šveicarijos kultūros istorijai. Tai puiki lankytina vieta kelionės į Šveicariją metu.

Sportas mylimas taip pat

Šveicarai sėkmingai pristato savo šalį pasauliui ne tik kultūros, bet ir sporto srityje. Taip, kaip lietuviams viešint užsienyje, kitų šalių gyventojai, išgirdę Lietuvos pavadinimą, tuojau pat prisimena Arvydą Sabonį, taip turbūt paklausus apie Šveicarijos sportą, daug kas paminėtų Roger Federer. Tenisininkas, pirmoji pasaulio raketė R.Federer – labai gerbiamas savo šalyje, todėl turistams kelionės į Šveicariją metu apie jį gali tekti išgirsi dažnai ir daug.

Šveicarija – šalis, kurioje kurti ar dirbti yra atvykę įvairios pasaulinio garso asmenybės. Greičiausiai ne tik dėl savo unikalios gamtos, bet ir todėl, kad Šveicarija išsiskiria tuo, jog tai valstybė, kurioje yra kelios nacionalinės kalbos, ši šalis taip traukia įvairių šalių kultūros, mokslo ir sporto žmones. Vienas puikiai pasauliui žinomų žmonių, dalį savo kūrybinių metų praleidęs Šveicarijoje – Vladimiras Nobokovas. Tai Amerikos rusų rašytojas, žinomas dėl savo romanų. Paskutinius daugiau kaip 20 savo gyvenimo metų jis gyveno ir kūrė būtent Šveicarijoje. Čia jis parašė žinomus savo romanus „Blyški liepsna“ bei „Ada“, perleido savo anksčiau Amerikoje išleistus memuarus. Gyvendamas Šveicarijoje rašytojas ir mirė.

Šveicarija pasauliui dovanojo ir daugiau žinomų ir nusipelniusių žmonių, tokių kaip rašytojas Frydrichas Diurenmatas, išradėjas Maksimilijanas Biršė-Benė, mokslininkas Hansas Dženis ir kiti. Šveicarija savo istorijoje slepia daug įdomių vingių, apie kuriuos Jums papasakos muziejų ir lankytinų vietų gidai.

    Siųsti užklausą